Yetimler Vakfı Bingöl Temsilciliği’nden Kimsesiz Çocuklara Kırtasiye Yardımı

Yetimler Vakfı Bingöl Temsilciliği, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı öncesinde Bingöl’deki yetim çocuklara kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Yetimler Vakfı Bingöl Temsilciliği’nden Kimsesiz Çocuklara Kırtasiye Yardımı
Yayınlama: 04.09.2023
22

Yetimler Vakfı Bingöl Temsilciliği, 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında kırtasiye malzemeleri dağıtarak yetim çocukların yüzünü güldürdü. Yetimler Vakfı’nın Bingöl Temsilcisi Ahmet Kızılboğa da toplumdaki hayırseverlere çağrıda bulunarak, onların desteğiyle yardım çalışmalarının büyüyerek devam edeceğini vurguladı.

Yetimler Vakfı Bingöl temsilcisi Ahmet Kızılboğa, yaptığı açıklamada, “Yetim kardeşlerimizi sevindirmek bizim görevimiz” dedi. “2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında okula gidecek yetim kardeşlerimize kırtasiye yardımı yapmak istedik. Yardımlarımız hayırsever kardeşlerimizin destek ve katkılarıyla mümkün oluyor. Allah katkı ve çabalarını kabul etsin” diye konuştu. Katılan tüm kardeşlerimizi sevindirmek hepimiz için bir görev ve asil bir davadır.Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de yetimleri uzaklaştırmamamızı, yardım isteyenleri geri çevirmememizi tavsiye etmektedir. Sevgili kardeşlerimiz, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek istiyoruz. Allah bu kardeşlerimize de sağlık, iyilik ve afiyet versin.”

Yetim annesi Nafiye Orman, “Yetimler Vakfı bize çok büyük yardımlar sağlıyor” dedi. Sözlerine şöyle devam etti: “Yetimler Vakfı’na çok teşekkür ediyoruz. Bize çok yardımcı oldular. Çocuklarımıza kırtasiye yardımı yaptılar. Biz çok sıkıntılı bir aileyiz, onlar da bana erzak konusunda yardımcı oluyorlar. Hayırseverlere teşekkür ediyorum. ve dernek personeli.”

Yetimler Vakfı gönüllülerinden Ayşe Altunbay, her yıl yapılan kırtasiye yardımı dağıtımından dolayı cömert topluluğa şükranlarını sundu. “Yetimler Vakfı gönüllüleri olarak, yıllık kırtasiye yardımı dağıtımına destek veren hayırsever camiamıza teşekkür ediyoruz. Bu asil görevi sevinçle, heyecanla yerine getiriyoruz. Mutluyuz, hayırseverlere de teşekkür ediyoruz, Allah’a emanet olun.” Katkılarını kabul edin. Allah yetim kardeşlerimize sağlık, huzurlu ömürler ve zihin açıklığı versin.”

Kırtasiye yardımı alan çocuklar, hayırseverlere desteklerinden dolayı mutluluklarını ve şükranlarını dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.