İletişim çağında kimseyle iletişim kuramıyoruz

Karlıova ilçesinde bağlı Yoncalık köyünde telefon şebekelerinin çekmemesinden dolayı köy sakinleri iletişim sorununun çözümü için yetkililerden yardım istedi.

İletişim çağında kimseyle iletişim kuramıyoruz
Yayınlama: 05.09.2023
196
A+
A-

Karlıova ilçesinde bağlı Yoncalık köyünde telefon şebekelerinin çekmemesinden dolayı köy sakinleri iletişim sorununun çözümü için yetkililerden yardım istedi.

Karlıova ilçesine bağlı Yoncalık köyünde yıllardır telefon şebekesi çekmediği için köy sakinlerinin mağduriyeti devam ediyor. Telefon şebekesinin çekmediği köyde vatandaşlar iletişim kurmak için yaklaşık iki kilometre yükseklikteki tepelere çıkmak zorunda kalıyor. Özellikle kış aylarında karlı tepeleri aşıp telefonla konuşmak için büyük çaba sarf eden köy sakinleri bu mağduriyetin giderilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

İletişim çağında kimseyle iletişim kuramadıklarını belirten köy muhtarı Hayattin Aksoy, “Yoncalık köyü sakinleri olarak telefon konusunda çok mağduruz. Köyümüz ilçeye 5 kilometre uzaklıkta ve telefonlarımız çekmiyor. Hayatımızın her alanına giren teknolojiden uzak yaşıyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerinden ve öğrencilere verilen ödevlerden habersiziz. Cenazelerimiz, hastalarımız olduğunda kimseyle iletişim kuramıyoruz. Acil durumlarda köyün tepelerine çıkarak iletişim kurabiliyoruz. Yaz aylarında bu şekil idare edebiliyoruz ama kış ayları geldi mi; tepelere çıkmak çok zor oluyor. Yaşlılarımız bu konuda güçlük çektiği için gurbette olan çocuklarıyla görüşemiyor. Son olarak köyümüzde bir ahırda yangın çıktı ve telefonlar çekmediği için yanımızda taşımıyorduk o an. Telefonları getirip ihbar yapana kadar yangın büyüdü ve 22 hayvan burada küle döndü. Yetkililerden rica ediyoruz bizim bu sorunumuza bir çözüm bulsunlar. Köy sakinlerimiz kimseyle iletişim kuramadığı için köyden çıkıp il ve ilçede yaşamayı tercih ediyorlar. Böyle devam ederse köyümüzde ne kimse kalır ve hayvancılık işi ile uğraşan kalır”dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.