Ulaştırma Bakanı Rize’deki İyidere Lojistik Limanı İncelemesini Tamamladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Rize’deki İyidere Lojistik Limanı İncelemelerini Gerçekleştirdi

Ulaştırma Bakanı Rize’deki İyidere Lojistik Limanı İncelemesini Tamamladı
Yayınlama: 05.09.2023
27
A+
A-

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Rize’de devam eden İyidere Lojistik Limanı Projesi’ni ziyaret ederek, projenin önemine vurgu yaptı ve 2025 yılında tamamlanmasını hedeflediklerini açıkladı.

Rize’de gerçekleştirilen incelemeler sırasında Bakan Uraloğlu, lojistik sektörünün uluslararası ticaretin önemli bir dinamosu olduğunu belirterek, İyidere Lojistik Limanı’nın bölgenin ve ülkenin kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Bakan Uraloğlu, Türkiye’nin coğrafi konumu nedeniyle stratejik bir avantaj taşıdığını ve İyidere Lojistik Limanı’nın bu avantajı daha da güçlendireceğini dile getirdi. Ayrıca, Türkiye’nin küresel ölçekte bir lojistik merkezi haline gelme hedefi doğrultusunda yapılan büyük yatırımlara vurgu yaptı.

İyidere Lojistik Limanı’nın Kafkas ülkeleri, Orta Doğu ülkeleri ve Avrupa arasındaki potansiyel taşımacılık trafiğinin önemli bir aktarma merkezi olacağını vurgulayan Bakan Uraloğlu, projenin şu ana kadar %27 ilerleme kaydettiğini ve 2025 yılı içinde tamamlanarak faaliyete geçeceğini belirtti.

Projenin tamamlanmasıyla 600 kişiye istihdam sağlanacağını ve bölgenin kalkınmasına büyük katkı sunacağını belirten Bakan Uraloğlu, İyidere Lojistik Limanı’nın Rize ve çevresinin geleceği için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi. Bu önemli projenin, ülkenin ve milletin yararına olmasını temenni etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.