Sağlık Bakanlığı, Bingöl’e 119 Yeni Hekim ve Uzman Hekim Kadrosu Açtı

Sağlık Bakanlığı, Bingöl’e 119 yeni hekim ve uzman hekim kadrosu açtı.

Sağlık Bakanlığı, Bingöl’e 119 Yeni Hekim ve Uzman Hekim Kadrosu Açtı
Yayınlama: 08.09.2023
111

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan duyuruya göre, Bingöl il genelinde birçok sağlık kuruluşuna hekimlerin atanacağı açıklandı.

Açılan kadrolar, Bingöl Merkez Devlet Hastanesi, Adaklı İlçe Devlet Hastanesi, Genç Devlet Hastanesi, Genç İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bingöl İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi, Karlıova Devlet Hastanesi, Karlıova Toplum Sağlığı Merkezi, Kiğı İlçe Devlet Hastanesi, Bingöl Kiğı Toplum Sağlığı Merkezi, Bingöl Merkez Toplum Sağlığı Merkezi, Bingöl Merkez 7 No’lu (Yolçatı) Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Solhan Devlet Hastanesi, Solhan İlçe Sağlık Müdürlüğü, Yayladere Toplum Sağlığı Merkezi, Yedisu Toplum Sağlığı Merkezi ve Kiğı İlçe Devlet Hastanesi gibi sağlık tesislerini içeriyor.

Bu yeni atamalar, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi dahil olmak üzere toplamda 119 hekimin Bingöl’e atanmasını sağlayacak. Sağlık Bakanlığı, Bingöl ilinde sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi ve ihtiyaçların karşılanması amacıyla bu yeni hekim kadrolarını açtı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.