Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ek Ders Ücreti Müjdesi ve Eğitim Yılı Açılışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Yayınlama: 15.09.2023
37

Erdoğan, yeni eğitim öğretim yılının açılışında yaptığı konuşmada, ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25’lik bir artış yapılacağını müjdeledi. Ayrıca, Milli Eğitim burslarıyla lisansüstü öğrencilerin burslarının, okudukları ülkenin şartlarına göre değişen oranlarda artırıldığını açıkladı.

Erdoğan, öğrencilere ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulundu ve zamanın ihtiyaçlarına uygun olarak öğrencilerin yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim alanında gerçekleştirilen başarıları da paylaşarak, derslik sayısının arttığını ve öğretmen sayısının önemli ölçüde artırıldığını belirtti. Özellikle, ek ders ücretlerindeki artışla öğretmenlere ilave mali ve ekonomik haklar tanıdıklarını ifade etti.

Erdoğan ayrıca, yurt dışı burslarının artırıldığını ve döviz bazında ortalama yüzde 26-27 oranında bir zam yapıldığını da açıkladı.

Son olarak, Türk demokrasisinin sivil bir anayasa yapacak olgunluğa ulaştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerle birlikte yeni ders yılının ilk zilini çaldı.

Kaynak: KARLIOVA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.