Bingöl Esnaf Odası Başkanı, Sorunlu Yol İnşaatını Denetime Çağırdı

Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bayram, Bingöl’de devam eden yol yapım çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, Karayolları Bölge Müdürü’nü inceleme yapmaya davet etti.

Bingöl Esnaf Odası Başkanı, Sorunlu Yol İnşaatını Denetime Çağırdı
Yayınlama: 19.09.2023
39

Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bayram, Bingöl’de aylardır devam eden yol yapım çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bayram, Karayolları Bölge Müdürü’nü inceleme için Bingöl’e davet etti.

Bingöl’deki plansız ve dikkatsiz yol yapımlarını eleştiren Bayram, “Sayın Karayolları Bölge Müdürü’nü Bingöl’e davet ediyorum. Bilaloğlu-Ekinyolu arasındaki yol çalışmalarını denetlesinler. Evet, yol yapımı güzel bir şey ama ortada bir sorun var. Her şeyin usulüne uygun yapılması gerekiyor. Bingöl’deki tüm atanmış ve seçilmiş görevliler de gelsin. Kimisi Ekinyolu’ndan başlasın, kimisi Yolçatı’dan başlasın. Bakalım Türkiye’nin başka bir yerinde böyle bir yol inşaatı var mı? Başka yol var mı? Bu kadar dikkatsiz, detaylara dikkat edilmeyen bir proje, gelişigüzel ve yanlış yerleştirilmiş işaretlerle mi? Çalışma o kadar özensiz ki, kullanılan tabelalar bile daha önce defalarca başka projelerde kullanılmış. Bu yolun yapımı sırasında çok sayıda kaza meydana geldi. İnsanların canı önemli değil mi? Kazaların yarattığı maddi zararlar milli servetin kaybı değil mi?” diye sordu, “Düğme itenler, elinizi biraz vicdanınıza koyun.”

Bayram, şehrin zaten bakımsız olduğunun bilindiğini belirterek, “Evet, bu şehrin bakımsız olduğunu herkes biliyor, sağırlar bile duyabiliyor. Ama ben düğme basanlara sesleniyorum. Biraz vicdanınız kaldıysa düğmelerini açın. Vicdanınızı koruyun ve bu şehir için bir şeyler yapmaya çalışın. Hiçbir şey yapamıyorsanız bile en azından bir şeyler ters gittiğinde sesinizi çıkarma erdemini gösterin. Biz bu şehirde yapılan her yanlışı seslendirmek için elimizden geleni yaptık. Şu ana kadar bundan sonra da sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: KARLIOVA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.