Bingöl’ün Lezzetleri İstanbul’da Tanıtılacak

Üsküdar Belediyesi tarafından Harem Meydanı’nda düzenlenen “Yöresel Lezzetler Festivali”nde, Bingöl’ün özgün tatları olan bal, kavurma, pekmez, horoz fasulyesi ve diğer yöresel ürünler İstanbullularla buluşuyor.

Bingöl’ün Lezzetleri İstanbul’da Tanıtılacak
Yayınlama: 22.09.2023
244

Üsküdar Belediyesi tarafından Harem Meydanı’nda düzenlenen “Yöresel Lezzetler Festivali”nde, Bingöl’ün özgün tatları olan bal, kavurma, pekmez, horoz fasulyesi ve diğer yöresel ürünler İstanbullularla buluşuyor. 23 Ekim’de başlayan ve 8 gün sürecek olan festivalde, Türkiye’nin 81 ilinden gelen yöresel lezzetler, İstanbul halkına sunulurken, yerel sanatçılar da konserleriyle bu lezzetleri taçlandıracaklar.

Bingöl’ü temsil eden Bingöl ve İlçeseri Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği (BİNYAD), Bingöl’ün coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtımını yapacak. Festival kapsamında, 30 Ekim’de “Bingöl Gecesi” düzenlenecek. Geceye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz da davet edildi ve Bingöl Milletvekilleri, Bingöl Valisi, Bingöl Belediye Başkanı, Bingöl Üniversitesi Rektörü, İlçe Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Bingöl Birlik Başkanları gibi önemli isimlerin katılımı bekleniyor. Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen ve BİNYAD Başkanı Erdal Çurgatay, tüm İstanbulluları ve özellikle İstanbul’da yaşayan Bingöllüleri bu festivale davet etti.

Kaynak: KARLIOVA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.