Yol Çalışmaları Vatandaşlara Eziyet mi?

Bingöl’ün Solhan ilçesinde devam eden yol yapım çalışmaları, vatandaşların yaşadığı zorluklara dikkat çekiyor.

Yol Çalışmaları Vatandaşlara Eziyet mi?
Yayınlama: 23.09.2023
58

Yeniden Refah Partisi Solhan İlçe Başkanı Abdullah Bildik, “Yol medeniyettir” şiarıyla başlatılan çalışmalarda, hizmetin yerine vatandaşlara eziyet verildiğini iddia etti.

Solhan D-300 Karayolu çalışmalarının çarşıda iki yıldır devam ettiğini belirten Bildik, gerekli hassasiyetin gösterilmediğini ifade etti. Bildik, yıllardır süren bu çalışmaların tamamlanmamasını eleştirirken, uluslararası ölçekte büyük projelerin çok daha kısa sürede tamamlandığını örneklerle dile getirdi.

Yol yapım çalışmalarının uzun sürmesi nedeniyle Solhanlıların yaşadığı sıkıntılara da değinen Bildik, insanların bu süreçte çektikleri eziyetin göz ardı edildiğini belirtiyor. Yolun daraltılıp orta refüjün genişletilmesinin, yaya geçişlerini de zorlaştırdığını ve güvenliği tehlikeye attığını söyledi.

Ayrıca, yol yapımında kullanılan çitlerin yüksek olmasının hem maliyeti artırdığını hem de görsel kirliliğe yol açtığını dile getirdi.

Bildik, bu tür hizmetlerin daha planlı ve programlı bir şekilde yapılması gerektiğini vurguluyor ve eksikliklerin giderilmesi, aksaklıkların düzeltilmesi ve yeni projelerin memleketin ve milletin faydasına olması temennisini dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.