Bingöl’de ‘Genel Asayiş Toplantısı’ Düzenlendi

Bingöl İl merkezi ve ilçelerindeki genel durumun ele alındığı bir “Genel Asayiş Toplantısı,” Vali Ahmet Hamdi Usta’nın başkanlığında gerçekleşti.

Bingöl’de ‘Genel Asayiş Toplantısı’ Düzenlendi
Yayınlama: 05.10.2023
22

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Usta’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Engin Tok, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Bilgihan Yeşilyurt, İlçe Emniyet Müdürleri ve Şube Müdürleri ile İlçe Jandarma Komutanları ve Şube Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Vali Usta, “Bingöl’e hizmet ve güven vermek, Bingöl’ü bir huzur şehri yapmak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlama noktasında hepimizin belirli sorumlulukları var. Güvenlik birimlerimiz, diğer kurumlarımızla birlikte gerekli iş birliği ve koordinasyonu sağlayarak şehrimizdeki huzur ortamını korumak için gece gündüz çalışıyor. İl merkezi ve tüm ilçelerimizde asayiş ve güvenliğin devamlılığı, kamu düzenini bozmaya çalışan ve gençlerimizin geleceğini, vatandaşımızın sağlığını hiçe sayan kişi ve kişilerle, suç ve suçlularla mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz” dedi.

Vali Ahmet Hamdi Usta, güvenlik birimlerinin diğer kurumlarla iş birliği ve koordinasyon içinde çalışarak şehirdeki huzur ortamını korumak için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı ve tüm personele görevlerinde başarılar diledi.

Toplantıda il ve ilçelerdeki genel güvenlik ve asayişi etkileyen konular değerlendirilirken, alınması gereken önlemler ve kurumlar arası koordinasyon gereksinimleri tartışıldı. Yetkililer, sorumluluk alanlarına dair bilgi paylaşımında bulundular.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.