Bingöl’de Vatandaşlar, İsrail’in Gazze’deki Saldırısını Protesto Etti

Bingöl’de, İsrail’in Gazze’deki El Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği saldırının ardından yüzlerce vatandaş, Filistin’e destek gösterilerini sürdürdü.

Bingöl’de Vatandaşlar, İsrail’in Gazze’deki Saldırısını Protesto Etti
Yayınlama: 19.10.2023
11
A+
A-

Ülke genelinde ilan edilen 3 günlük milli yas sırasında, Bingöl’deki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar, Filistinliler için bir yürüyüş düzenledi. Yeni Cami’de öğle namazını kıldıktan sonra Merkez Hacı Hıdır Camisi önünde toplanan kalabalık, tekbirler ve sloganlar eşliğinde Genç Caddesi’ne kadar yürüdü.

Özgür-Der Bingöl Şube Başkanı Yusuf Boğatekin, yürüyüş sırasında bir konuşma yaparak, Mescidi Aksa’nın onurunu korumaya devam edeceklerini belirtti. Boğatekin, Türkiye genelinde halkın Filistin’e destek gösterdiğini ve dünyanın dört bir yanından mağduriyete sahip çıktığını ifade etti. Ayrıca, halkın bu davayı sahiplenmesi gerektiğini vurgulayarak, Ankara’daki yöneticilerin Siyonizm elçilikleri ve konsoloslukları kapatması gerektiğini ilan etti.

Yusuf Boğatekin, Filistin’deki vahşetin son bulması için hükümetlerin çaba sarf etmesi gerektiğini dile getirdi ve halkın sadece dualarla ve yürüyüşlerle değil, aynı zamanda infaklarla ve oradaki kardeşlerin yanında olarak desteğini sürdürmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, halk baskısının yöneticileri harekete geçirmesi gerektiğini vurgulayarak, idarecilerin halkın taleplerine kulak vermesi gerektiğini ifade etti. Boğatekin ayrıca, “Tayyip Erdoğan Davos’ta Vanmünit derken bu halkın iradesiyle onu söyledi. Halk baskı unsuru olursa idareciler bunu yapmak zorunda kalır. İdareciler halkın taleplerine kulak vermek zorundalar. Ya halkın taleplerine kulak verirsiniz, ya da tarihin sayfalarında kaybolup gidersiniz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.