Bingöl’de 150 İşçi İçin Kamu Destekli İstihdam Programı Başlıyor!

Bingöl Valiliği, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Bingöl ilindeki çeşitli kaymakamlıklar, Kamu Destekli İstihdam Programı (TYP) kapsamında 150 işçi alımı yapacak.

Bingöl’de 150 İşçi İçin Kamu Destekli İstihdam Programı Başlıyor!
Yayınlama: 20.10.2023
43

İŞKUR Bingöl İl Müdürü Cevdet Baycuman’ın yaptığı açıklamaya göre, TYP aracılığıyla toplam 150 işçi alımı yapılacak. Bu tahsis, İŞKUR’a 105, Genç, Solhan, Karlıova, Yedisu, Adaklı ve Kiğı kaymakamlıklarına ise 10’ar işçiyi kapsıyor.

TYP’ye katılım başvuruları 23 Ekim – 27 Ekim tarihleri ​​arasında kabul edilecek. İlgilenenler, İŞKUR İl Müdürlüğü, İŞKUR’un e-hizmet portalı, e-Devlet sistemi, ALO-170 hattı gibi çeşitli kanallardan başvuru yapabilecek.

TYP’ye katılacak katılımcıların seçiminin 31 Ekim’de yapılacak noter kurası ile belirleneceğini de belirtmekte fayda var. Bingöl Valiliği ve Bingöl Kaymakamlıkları bünyesindeki programlar 6 Kasım 2023’te başlayacak ve 30 Haziran 2024’te sona erecek.

TYP’ye hak kazanabilmek için başvuru sahiplerinin işsiz olarak kayıtlı olmak, en az 18 yaşında olmak, emeklilik veya maluliyet maaşı almamak ve öğrenci olarak kayıtlı olmamak gibi belirli kriterleri karşılaması gerekmektedir.

Aynı adreste birden fazla kişinin ikamet etmesi halinde, TYP’ye yalnızca biri başvurabilir. Ayrıca aynı adreste yaşayan ve Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS)’ne göre geliri başvuru tarihi itibarıyla son döneme ait net asgari ücretin (17.103,48 Türk Lirası) bir buçuk katını aşan kişiler TYP’ye uygun olmayacaktır.

Belirtilen kriterleri karşılamayan veya TYP’yi bozabilecek veya başarısız olmasına neden olabilecek adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğu Milli Güvenlik Kurulunca ilan edilen terör örgütü veya oluşumlarla iltisaklı, üyeliği, bağlantısı veya irtibatı bulunan kişiler TYP’ye katılamayacak. Ayrıca güvenlik tarama sürecini geçemeyen kişiler programdan çıkarılacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.