Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TİSK Zirvesine Katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından Divan Kuruçeşme’de düzenlenen “Birlikte Daha Güçlü Bir Gelecek Zirvesi”ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TİSK Zirvesine Katıldı
Yayınlama: 27.10.2023
18

Yılmaz, yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü şan ve şerefle kutlayacaklarını belirterek, Cumhuriyetin 100 yıllık büyük bir birikime sahip olduğunu vurguladı. Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir İktisat Kongresi’nde “Askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, ekonomik zaferle taçlandırılmadıkları sürece eksik kalırlar.” dediğini hatırlatan Yılmaz, bağımsızlığın hukuki ve reel yönlerinin olduğunu söyledi.

Yılmaz, Cumhuriyetin temelinde muasır medeniyet seviyesini aşma hedefinin bulunduğunu ve bu hedefin büyük bir iddia olduğunu, bu ideali unutmamak gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Yüzyılı” vizyonu ile geleceğe baktıklarını ifade eden Yılmaz, Cumhuriyetin temel değerlerini vurgulayarak gençlere ve çocuklara bu ideali aktarmaları gerektiğini söyledi.

Ekonomik açıdan öngörülebilirliğin ve istikrarın önemine vurgu yapan Yılmaz, Türkiye’nin politika dokümanları ile ekonomik belirsizliği azalttığını ve politika dokümanlarında belirledikleri dört temel önceliği açıkladı: afetlerin yaralarını sarmak, fiyat istikrarını sağlamak, büyümeyi ve istihdamı artırmak, sosyal refahı korumak.

Depremin yaralarını sarmak için bütçeden ayrılan kaynakları ve Kentsel Dönüşüm Kanunu’nu vurgulayan Yılmaz, enflasyonla mücadelede de politikalarının etkin bir şekilde uygulandığını ifade etti. Türkiye’nin ekonomik büyüme ve istihdam artışıyla başarılara imza attığını belirten Yılmaz, ihracatı artırarak büyümeyi sürdüreceklerini ve kişi başı geliri yükselteceklerini söyledi.

Türkiye’nin Cumhuriyetin 100. yılına yüksek bir gelir seviyesiyle girmeyi hedeflediğini ve “Türkiye Yüzyılı” vizyonu doğrultusunda önemli adımlar atmaya devam edeceğini vurguladı. Yılmaz, programın sonunda TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol’a teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.