Aydın Polat Diyarbakır’a Atandı

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine atandı. Bingöl’e ise Muş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy atandı.

Aydın Polat Diyarbakır’a Atandı
Yayınlama: 13.11.2023
169
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye geneli 5 yılını dolduran ya da doğum yeri görev yaptığı il olan il müdürlerinin görev yeri değişikliğini gerçekleştirmeye dem ediyor. Bu kapsamda ilk değişiklikler Mardin, Batman, Bingöl, Bitlis, Malatya, Muş, Van, Ankara, Antalya, İzmir, Konya, Bursa, Yozgat, Tekirdağ ve Edirne’de yapıldı.BİNGÖL İL MÜDÜRÜ POLAT, DİYARBAKIR’A ATANDIÜç yıl önce Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine atanan ve kurumsal alanda birçok yeniliği hayata geçiren Aydın Polat, yakın geçmişte Elazığ’a atanmış ancak geçici görevlendirmeyle Bingöl’deki görevini sürdürmeye devam etmişti. Bakanlığı yeni kararı ile Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine atanan Polat’ın, önümüzdeki hafta itibariyle Diyarbakır’daki görevine başlaması bekleniyor. Bingöl’deki görev süresince elinden gelen tüm gayreti gösterdiğini ifade eden Polat, “Bingöl’de kalmak istedim ama Cumhurbaşkanımızın kararı var, bir müdür, nüfusa kayıtlı olduğu ilde görev yapamayacak. Haliyle bizler de Diyarbakır’a atandık. Bingöl’ü her daim çok önemsedim, önemsemeye de devam edeceğim. Bu tayin de bir ayrılık değildir, olmayacaktır da. Bingöl, her zaman nazarımızda özel bir yer olarak kalmaya devam edecektir. Görev yaptığımız kurum itibariyle sunduğumuz hizmetlerin maddi değil, manevi yönü oldukça yüksek. Ağırlıklı olarak dezavantajlı kesimlere hizmet veren kurumumuzda vatandaşlarımıza en iyi ve hızlı hizmeti verebilmenin gayretinde olduk. Bundan sonra da aynı azim ve çabayı Diyarbakır ilimizde sürdüreceğiz. Rabbim hayırlı hizmetler nasip etsin” 

açıklamasında bulundu.BİNGÖL İL MÜDÜRLÜĞÜNE AKSOY ATANDIPolat’ın Diyarbakır’a atanmasıyla Bingöl İl Müdürlüğü görevine de Muş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy atandı. Abdulbari Aksoy 24.04.1975 Muş doğumlu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Muş’ta tamamladı. Yüksek öğrenimini Eskişehir Anadolu üniversitesi iktisat fakültesi kamu yönetimi bölümünü 2004 yılında bitirdi. Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisansı tamamladı. Evli ve dört çocuk babasıdır. 1997 yılında ilk memuriyetine, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Muş il Müdürlüğünde başladı. 1997-2015 yılları arasında aynı Bakanlığın çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra 2015 temmuz ayından itibaren Muş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak görev yapmaktadır. (Bingölonline)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.