İŞKUR 6 ay süreli personel alacak

İŞKUR Bingöl il müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl Göç İdaresi ile İl Müftülüğüne toplamda 14 kişi 6 ay süreli personel alınacağı duyuruldu.

İŞKUR 6 ay süreli personel alacak
Yayınlama: 25.01.2024
190

İŞKUR Bingöl il müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl Göç İdaresi ile İl Müftülüğüne toplamda 14 kişi 6 ay süreli personel alınacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamada, İŞKUR ile İl Göç İdaresi Müdürlüğüne 5 ve İl Müftülüğüne 9 kişi olmak üzere toplam 14 kişiye yönelik olarak düzenlenecek Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 29.01.2024 02.02.2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.
Katılımcı şartları
a. Kuruma kayıtlı işsiz olmak
b. 18 yaşını tamamlamış olmak
c. Emekli ve malul aylığı almamak
d. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);
e. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.
f. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (25.503,00 TL ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.
g. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.
h. Katılımcılar, 07 Şubat 2024 tarihinde % 100 noter kurası ile belirlenecektir.
Göç İdaresi İl Müdürlüğü kurası saat 10:00 ‘ da Valilik Konferans Salonu ‘ nda yapılacaktır.
İl Müftüğü kurası saat 14:00 ‘ de Müftülük Konferans Salonu ‘ nda yapılacaktır.
Başvurular İl Müdürlüğü, İŞKUR e-şube, e-Devlet ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır.
Göç İdaresi İl Müdürlüğü ve İl Müftüğü Programı 15 Şubat 2024 tarihinde başlayacak, 15 Ağustos 2024 tarihinde sona erecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Cevdet BAYCUMAN
İl Müdürü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.