Karlıova’da Başarılı Öğrencilere Eğlenceli Ödül: Erzurum Gezisi!

Karlıova ilçesinde deneme sınavında dereceye giren öğrenciler, Erzurum gezisiyle ödüllendirildi.

Karlıova’da Başarılı Öğrencilere Eğlenceli Ödül: Erzurum Gezisi!
Yayınlama: 14.02.2024
314

Karlıova ilçesinde eğitim seferberliği başlatan ilçe Kaymakamlığı ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü 7 ve 8.ci sınıflarda deneme sınavında dereceye giren 77 öğrenciyi Erzurum gezisi ile ödüllendirdi.

Daha önce üniversiteye çalışan lise öğrencilerini, hayalini kurduğu Üniversitelerde derse girme fırsatı sağlayan ilçe Kaymakamı Tufan Bağır Gilan,  bu seferde Liseye Geçiş Sınavına hazırlanan 8. Sınıf öğrencilerinden ilk elliye giren, 7. sınıflarda ise ilk yirmi yediye giren toplam 77 öğrenci Erzurum ilinde çeşitli etkinliklere katılarak eğlenme fırsatı buldular. Eğitim konusunda başlatılan seferberlik kapsamında öğrencilerin tüm ihtiyaçları karşılanıp, hanelerinde sürekli ziyaret ediliyor. Karlıova Kaymakamlığı ve ilçe Milli eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Erzurum iline giden öğrenciler, ilk olarak Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi ile Erzurum Palandöken İbrahim Hakkı Fen Lisesini ziyaret ederek, bu okullarda derslere girme fırsatı buldular. Daha sonra okul yönetimi ve Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Karapınar tarafından tarafından okul gezdirilip, konferans salonunda öğrencilerle soru cevap şeklinde sohbet edildi. Okul ziyaretleri sonrası öğle yemeğinde öğrencileri ağırlayan Palandöken Kaymakamı Uğur Tutkan, öğrencilere başarı dileklerinde bulundu. Palandöken kayak merkezinde doyasıya eğlenen öğrenciler daha sonra Erzurum Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezinde misafir edildi. Gençlik Merkezinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi verildi. Gezi kapsamında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) işbirliğinde açılan Bilim Erzurum’a giden öğrenciler, bilime aşina kalmalarını sağlayacak faaliyetlerin ve atölye çalışmalarını yerinde görüp, 360 derece 3 boyutlu Planetaryum, astronomi ve uzay bilimleri eğitimi eğlenceli bir şekilde izleme fırsatı buldu.

Erzurum Bilim’de astronomi, Havacılık ve Uzay Atölyesi, Teknoloji Atölyesi, Matematik Atölyesi, Doğa Bilimleri Atölyesi (Fizik, Kimya, Biyoloji), Tasarım Atölyesi, Girişim Atölyesi ve Akıllı Tarım Atölyesi olmak üzere toplam yedi farklı gezen öğrenciler, sanal gerçeklik gözlükleri ile uzay yolculuğuna çıktı.  Palandöken Belediyesi tarafından kayak merkezinde yapılan akşam yemeği ikramı sonrası Erzurum gezisi öğrencilerin sinema etkinliği ile son buldu.

Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Melike Bingöl, “Yapılan deneme sınavı sonrası derece giren arkadaşlarımızla birlikte Erzurum’u gezme imkanımız oldu. Doyasıya eğlendik, bu konuda bizlere bu imkanı sağlayan Kaymakamımız ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederiz” dedi.

Karlıova Kaymakamı Tufan Bağır Gilan öğrencilere ilgi gösteren Palandöken Kaymakamı Uğur Tutkan, Erzurum Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.