DEM Parti Belediye eş başkan adaylarından gazetemize ziyaret

DEM Partinin Karlıova Belediye eş Başkan adayları Mehmet Genç, Zöhre Eroğlu ve parti yönetimi gazetemizi ziyaret etti.

DEM Parti Belediye eş başkan adaylarından gazetemize ziyaret
Yayınlama: 20.02.2024
715

Seçim çalışmaları kapsamında Karlıova Belediye Başkan adaylarından Mehmet Genç ve Zöhre Eroğlu ilçede ziyaretleri sürdürüyor.

Gazetemizi ziyarette bulunan eş başkanlar seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten adaylar, gittikleri her yerde çok olumlu sonuçlar alıklarını ifade etti. Halkın desteği ile 31 Mart sonrası Karlıova için yeni bir sayfanın açılacağını söyleyen adaylar, “Şefaflık ilkelerimizle halka açık bir belediyecilik sunacağız. Özellikle tüm Karlıova halkını kucaklayacağız ve kuracağımız kent konseyi ile hep birlikle ilçemizi yöneteceğiz. Yapılacak olan hizmetlere birlikte karar vereceğiz” dedi.

Ayrışmanın olmadığı, fikir ayrımcılığının olmadığı bir anlayış ile halka hizmet yapacaklarını belirten Genç ve Eroğlu, başlıca bazı projeler hakkında da bilgi verdi.  Tüm uzmanların deprem konusunda endişe ettiği Karlıova için öncelikle Jeologlar tarafından elde edilen bilgiler sonucunda deprem ile ilgi çalışmalarının olacağını ve ona göre ilçe için bir yol izleyeceklerini belirten eş Başkanlar ayrıca depreme dayanıklı sosyal konut projesi ile bir çok aileyi ev sahibi yapacaklarını ifade etti. 

Karlıova’nın en önemli sorunlarından biri olan doğalgaz konusunda da, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin desteği ile boru hatları ve servislerin kazılmasını üstleneceklerini belirten Genç ve Eroğlu, “Geriye şirketin yapacağı tek bir iş kalıyor, oda gaz ve abonelik vermek” dedi.

Karlıova’da kuracakları güneş enerji tesislerinin hayata geçmesiyle birlikte ilçeye ücretsiz elektrik vereceklerini söyleyen adaylar, sosyal yaşam için göl kenarında sosyal tesis projelerinin olduğunu ve bunun içinde  ailelerin vakit geçirmeleri, çocukların oyun alanları, spor tesisleri, futbol ve yüzme havuzlarının olduğu projeyide hayata geçirecekelrini ifade etti.

Çevre düzenine yönelik yapılacak olan payzaj çalışmalarıyla ilçenin daha da güzelleşeceğini söyleyen eş Başkanlar, “Gençlerin maddi imkansızlıktan dolayı yurt dışına gitmemeleri için istihdam sağlanacak.  Eğitim gören ve desteğe ihtiyacı olan ilk okul, lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere imkanlar sunulacak. İlçe dışına dershanelere gitmeden belediye bünyesinde öğrencilerimize eğitim desteği verilecek ve üniversiteyi kazanan gençlerimize yine belediye bünyesinde burs verilecektir. Ayrıca çalışan annelerimizin çocuklarını barakacakları donanımlı bir kreş yapacağız.

Çok amaçlı kullanılacak olan deprem toplanma alanlarında, olası bir duruma karşı, vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği acil yardım paketi, (çadır, battaniye,ısıtıcı vs.) hizmeti sunulacak ve bunun dışında, yine bu toplanma alanlarında düğünlerimizi, taziyelerimizi yapabileceğimiz yer inşaa edeceğiz” dedi.

Diğer projelerin daha sonra detaylı bir şekilde kamuoyuna sunacaklarını belirten DEM Parti Belediye eş Başkan adayları, yapılacak olan mahalli seçimlerin barış ve huzur içinde geçilmesi dileklerinde bulundu.

Kazasız, huzurlu ve demokratik bir seçimin olmasını temenni eden Demokratik Bölgeler Partisi ilçe Eş Başkanı Yavuz Tiryaki, “Tüm Karlıova halkını saygıyla selamlıyorum. Partimizin terbiyesi ve anlayışı ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu konuda eş başkanlarımıza güveniyor ve kazanmada iddialıyız. Halkımızın desteği ile şirin ilçemizi  yaşanabilecek bir kent haline getireceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.