DEM Parti ve DBP’den ortak basın açıklaması

Karlıova Dem Parti ile Demokratik Bölgeler Partisi Hakkari belediyesine kayyum atanmasına ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi.

DEM Parti ve DBP’den ortak basın açıklaması
Yayınlama: 05.06.2024
491

Karlıova Dem Parti ile Demokratik Bölgeler Partisi teşkilatı önünde yapılan açıklamada, “AKP ve MHP iktidarı halka karşı suç işlemeye devam ediyor. Bu iktidar yıllardır kürt halkı şahsında halk iradesini hiçe sayıyor. İktidar yasaları askıya alıyor. Fiili olarak OHAL yasalarını devreye sokuyor. Kürtlerin seçme seçime hakkını zorla ellerinden alıyor. Kürtlerin kendilerini, kentlerini yönetmesine tahammül edemiyor. Hakkari belediye eş başkanımız Mehmet Sıddık Akış sahte bir iddianameyle Van’da göz altına alındı. Jet hızıyla yerine kayyım atandı. Bu bir kumpastır, iktidar yargı eliyle düzmece iddianamelerle belediyemizi işgal etti.

Belediye eş başkanımız hem ön seçimle, hemde yerel seçimlerde halkın büyük desteği ile kazanan Mehmet Sıddık Akıs’tır. Yerine kayyım atanan zat bir sömürge valisidir. İktidar kayyım rejimi ile sömürge valiliği geleneğini güncellemek istiyor. Sömürge valilerine bu topraklarda geçit vermeyeceğiz” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.