Türkiye’nin Depreme Karşı En dayanıklı İller Belirlendi

“Türkiye’nin Depreme En Dayanıklı Şehirleri Açıklandı: İllere Göre Tam Liste Açıklandı” Ülkemizin en önemli sorunlarından biri depremdir.

Türkiye’nin Depreme Karşı En dayanıklı İller Belirlendi
Yayınlama: 07.09.2023
28

“Türkiye’nin Depreme En Dayanıklı Şehirleri Açıklandı: İllere Göre Tam Liste Açıklandı” Ülkemizin en önemli sorunlarından biri depremdir. Vatandaşlar deprem uzmanlarının açıklamalarını yakından takip ediyor. Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet, açıklamasında deprem riski düşük olan illeri sıraladı.

Ahmet Ercan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada deprem riski düşük olan illeri şöyle sıraladı: “Kırklareli, Zonguldak, Kastamonu, Sinop, Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Mardin, Siirt, Batman, Şanlıurfa, Mersin, Antalya, Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Ankara.”

En Güvenli İlleri Paylaştı Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Ercan, deprem güvenliği açısından önde gelen illeri sıraladı. Uzman, paylaşımında, “Yıkıcı depremler açısından Türkiye’nin en güvenli iller şunlardır: Kırklareli, Zonguldak, Kastamonu, Sinop, Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Mardin, Siirt, Batman, Şanlıurfa, Mersin, Antalya , Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Ankara.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.