Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Yurtdışı MEB Bursları ve Artışları Hakkında Konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen ‘Yurtdışında MEB Bursuyla Eğitim Gören Lisansüstü Öğrencileri ile Buluşma Programı’nda öğrencilerle buluştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Yurtdışı MEB Bursları ve Artışları Hakkında Konuştu
Yayınlama: 13.09.2023
56

Yılmaz, şunları söyledi: “Kıymetli öğrencilerimiz ile bir araya geldik. Aydınlık yarınlarımızın mimarı gençlerimizin yurt dışındaki eğitimlerine olan desteğimizi her geçen gün artırarak sürdürüyoruz. Dünyanın farklı ülkelerinde eğitim gören vatandaşlarımız, edindikleri deneyimlerle Türkiye’nin kalkınmasına önemli katkılarda bulunacaklar.

MEB burslusu öğrencilerimizin yurt dışındaki eğitimlerini daha iyi koşullarda sürdürebilmeleri için burs miktarlarını, bulundukları ülkelerin şartlarına bağlı olarak artırmaya devam ediyoruz. Bu artışlarla birlikte öğrencilerimizin aylık bursları Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.780 Dolardan 2 bin 426 Dolara, İngiltere’de 1.200 Sterlinden 1.646 Sterline, Almanya’da ise 1.490 Euro’dan 1.993 Euro’ya yükseltilmiştir. Bugün olduğu gibi yarın da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Gençlerimize yurt dışında eğitim hayatlarında başarılar diliyor, bu desteklerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Kaynak: KARLIOVA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.