Bingöl’de Heyecan Dolu Bilardo Turnuvası Tamamlandı

Bingöl’de, Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen ‘3 Bant Bilardo İl Birinciliği Turnuvası’ sona erdi. Bu heyecan verici turnuva, bilardo tutkunları için unutulmaz anlara sahne oldu.

Bingöl’de Heyecan Dolu Bilardo Turnuvası Tamamlandı
Yayınlama: 16.09.2023
12

Bingöl Genlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan bilardo eğitim merkezinde gerçekleştirilen turnuvaya 54 yarışmacı katıldı. Büyük bir ilgi gören ve çekişmeli müsabakalara sahne olan turnuvanın sonunda şampiyonluğa Mirbey Berdibek ulaştı. İkinciliği Ömer Berdibek, üçüncülüğü ise Ömer Varolgüneş ve Metin Öztürk paylaştı.

Çeyrek final, yarı final ve final maçlarında sporcuların yanı sıra vatandaşlar ve Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü temsilcileri de büyük ilgi gösterdi. Türkiye Bilardo Federasyonu Bingöl İl Temsilcisi Mücahit Balat, turnuvaya katılan 54 sporcuya ve yarı finale ve finale yükselen sporculara tebriklerini iletti. Ayrıca, Balat, Ekim ayında gerçekleşecek olan Türkiye Şampiyonası’nın ikinci etabında Bingöl’ü temsil edecek sporculara başarılar diledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu’na teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Balat, Bingöl’e kazandırılan bu büyük bilardo tesisi ile ilerleyen dönemlerde bilardo sporunun daha fazla ilgi göreceğine olan inancını dile getirdi. Bu tesinin Türkiye’nin en büyük bilardo tesisi olmasıyla gururlandıklarını ifade eden Loğoğlu, Bingöl’de bilardonun daha da popüler hale geleceğine inandığını belirtti.

Kaynak: KARLIOVA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.