Bingöl’de “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” Konulu Konferans

Bingöl Valisi Usta, ‘Peygamberimiz, İman ve İstikamet’ Konulu Konferansa Katıldı

Bingöl’de “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” Konulu Konferans
Yayınlama: 05.10.2023
10

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında düzenlenen “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” konulu konferansa katıldı. Konferans, Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi ve konuşmacı olarak Prof. Dr. Ahmet Güzel’i ağırladı.

Programa Vali Ahmet Hamdi Usta’nın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Ahmet Çalbay, Bingöl Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, İl Müftüsü Mustafa Topal, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ve açılış ve selamlama konuşmasını İl Müftüsü Mustafa Topal gerçekleştirdi. Daha sonra kürsüye çıkan Vali Ahmet Hamdi Usta, çağın insanının yaşadığı bunalımları ve kimlik sorunlarını vurgulayarak, dinin önemini ve rehberliğini vurguladı. Ayrıca, “Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası” temasının anlamını ve önemini paylaştı.

Konferansın ana konuşmacısı Prof. Dr. Ahmet Güzel ise Hz. Peygamber’in öğretilerini, İslam’ın insanlık için taşıdığı önemi ve bu değerlerin günümüzdeki relevansını vurguladı. İslam’ın birleştirici ve aydınlatıcı rolünü ele aldı ve Hz. Peygamber’in mesajının zamanın ötesinde olduğunu belirtti.

Program, soru-cevap bölümü, “Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında ortaokul ve liseler arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.