Kavşak Eksikliği Nedeniyle Mahalle Sakinleri Hastaneye Ulaşmak İçin Uzun Yol Kat Ediyor

Karlıova Kanitaht mahallesinde kavşak olmadığı için 500 metre yakınında bulunan hastaneye gitmek için Karlıova merkezden gitmek zorunda kalıyorlar.

Kavşak Eksikliği Nedeniyle Mahalle Sakinleri Hastaneye Ulaşmak İçin Uzun Yol Kat Ediyor
Yayınlama: 17.10.2023
189
A+
A-

Karlıova Kanitaht mahallesinde kavşak olmadığı için mahalle sakinleri 500 metre yakınında bulunan hastaneye gitmek için Karlıova merkezden gitmek zorunda kalıyorlar.

Bingöl Erzurum karayolu üzerinde bulunan Kanitah mahallesinde kavşak olmadığı için hastaneye gitmek isteyen mahalle sakinleri çevre yolundan Karlıova merkeze uğrayıp hastaneye gitmek zorunda kalıyorlar.

Yol yapım işlerinin tamamlanmasından sonra Kanitaht mahalle girişine kavşak yapılmadı. 500 metre yakınında bulunan hastaneye gitmek için önce Karlıova merkeze uğrayıp, merkezde bulunan kavşaktan dönerek hastaneye gitmeleri tepkilere neden oldu.

Karayolları ekiplerine çağrıda bulunan mahalle muhtarı Behcet Bingöl, “Yol yapılmadan önce mahalle çıkışından karşı yöne çıkarak yanı başımızdaki hastaneye hemen gidebiliyorduk. Ama yol yapımından sonra mahalle girişine kavşak konulmadığı için mahallede hastalanan birinin Karlıova merkeze uğrayıp öyle hastaneye gelmesi gerekiyor ve 500 metre olan yolumuz 4 km oluyor. Arabası olmayıp merkezde taksinin hastayı alması içinde yaklaşık 6 km yol gitmesi gerekiyor. Mahalleli olarak bu konuda çok mağduruz. Karayollarına yakın olan yerleşim yerlerinde genelde kavşak olur ama malesef bizde öyle bir şey yok. Bu sorunun bir an önce halledilmesi için yetkili kurumlardan ricada bulunuyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.