Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Türkmenistan İş Forumunda İşbirliğini Güçlendirdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Sayın Serdar Berdimuhammedov ile birlikte TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye-Türkmenistan İş Forumuna katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Türkmenistan İş Forumunda İşbirliğini Güçlendirdi
Yayınlama: 26.10.2023
15

Yılmaz, konuşmasında tarihi köklerimize ve ortak kültürümüze dayanan eski dostluğumuzun, enerji ve diğer birçok alanda gerçekleştireceğimiz işbirliği projeleri ile daha da güçleneceğine olan inancını dile getirdi. Hedeflerinin, küresel ve bölgesel dinamiklerle birlikte ortaya çıkan yeni fırsatları, halklarının refahını artırmak ve bölgenin istikrarını sağlamak amacıyla en iyi şekilde kullanmak olduğunu vurguladı.

Ayrıca, iş ve ticaret hacmini hızla artırmayı ve ortakları tarafından belirlenen 5 milyar dolarlık hedefe ulaşmayı planladıklarını belirtti. Sayın Berdimuhammedov’a Türkmenistan’da faaliyet gösteren yatırımcılara sağladığı güçlü destek için teşekkür etti ve bu desteğin gelecekte daha da artarak devam edeceğine inandığını ifade etti.

Türkiye ve Türkmenistan’dan farklı sektörlerden temsilcilerin katıldığı geniş çaplı Türkiye-Türkmenistan İş Forumu’nu düzenleyenlere teşekkür eden Yılmaz, forumun iki ülke ve iş dünyası için olumlu sonuçlar doğurmasını diledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.