TEDAŞ ve Fırat EDAŞ Arasında ‘Dijital Atölye’ İş Birliği

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ), saha çalışanları için teknik eğitimlerin dijitalleştirilmesi amacıyla iş birliği yapma kararı aldı.

TEDAŞ ve Fırat EDAŞ Arasında ‘Dijital Atölye’ İş Birliği
Yayınlama: 18.11.2023
14

TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen iş birliği töreninde, TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi kapsamında “Eğitim Seti İş Birliği” anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile saha çalışanlarına verilen teknik eğitimlerin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması hedefleniyor.

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş, 4 ilde kaliteli ve kesintisiz enerji arzı sağlama hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, çevre ve insan odaklı iş yaklaşımlarına bir yenisini daha ekleyerek, saha çalışanlarına yönelik teknik eğitimleri dijitalleştirmeyi planlıyor. TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi, bu çerçevede Fırat EDAŞ tarafından kullanılmak üzere iş birliği sözleşmesi imzalandı.

TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen imza töreninde, eğitimlerde teknik bilgilendirmenin öncelikli olarak ele alınacağı belirtildi. Sistem, saha çalışanlarına tehlikelerden uzak, esnek ve etkili bir şekilde eğitim sunmayı hedefliyor. İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili eğitimlerin öncelikli olarak ele alınacağı sistemde, üç boyutlu sanal ortamlarda oluşturulan senaryolar kullanıcıların problemlerin çözümü için etkileşimli yazılım teknolojisi ile desteklenecek.

TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, projenin sektöre katma değer sağlayacağını belirterek, kamu ve özel sektör iş birliğinin önemine vurgu yaptı. Fırat EDAŞ Müdürü Müjdat Çelik ise projenin sahadaki insan kaynağının eğitimini daha etkili bir hale getireceğini ifade etti ve TEDAŞ Genel Müdürü Yapıcı ile ekibine teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.