13 Yıllık CHP’li Başkan yönetimi ile beraber istifa etti

CHP Karlıova İlçe Başkanı Sıddık Bingöl ilçe yönetimiyle beraber istifa etti.

13 Yıllık CHP’li Başkan yönetimi ile beraber istifa etti
Yayınlama: 21.02.2024
799


CHP Karlıova İlçe Başkanı Bingöl’ün yani sıra, partinin yönetim kurulu üyeleri toplu olarak istifa etti.


Yerel seçimlere sayılı günler kala başlayan istifa dalgası sürüyor. Son olarak Karlıova’da CHp ilçe yönetimi istifa ettiğini duyurdu.

İlçe binasında basın açıklaması düzenleyen yönetim, genel merkez ve il başkanlığının taleplerini dikkate almadığını ifade ederek, önerilerinin de hiçbir şekilde dikkate alınmadığını belirttiler.

Basın açıklamasını okuyan CHP Karlıova İlçe Başkanı Sıddık Bingöl şunları kaydetti:

13 Yıldır Karlıova ilçesinde Başkanlık görevini yürütüyorum. Tek bir tabela ile başladığım bu yolda çok sıkıntılar çekerek bugünlere geldik. Maalesef İl Başkanı Hasan Aktaş, Mehmet Kızılboğa ve genel merkez bizleri devre dışı bıraktığı için partiden istifa ediyoruz. Gelmiş olduğumuz yerel seçim sürecinde ilçemizle ilgili alınan karalarda haberimiz olmadı. Daha öncede gerek genel merkez olsun, gerek il yönetimi olsun hiçbir zaman bizlere sahip çıkmadı ve bizleri dikkate almadılar. Gelinen süreçte bizlere istifa etmekten başka bir şey bırakmadılar.

Bizler de bu davranışın, örgütümüzün yok sayılmasının CHP’nin geleneği ve ilkeleri ile bağdaşmadığı bu süreçte görevde kalmamızın bir anlam ifade etmediğini, yönetim kurulumuzda değerlendirerek, istifa kararı almış bulunmaktayız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.