HÜDA-PAR adayı Yavuz Bingöl, projelerini açıkladı

Karlıova’da seçim yarışına girecek parti ve adayların tümü belli olurken, projelerini açıklayan ilk isim HÜDA- PAR Karlıova Belediye Başkan Adayı Yavuz Bingöl oldu.

HÜDA-PAR adayı Yavuz Bingöl, projelerini açıkladı
Yayınlama: 02.03.2024
182

Karlıova’da seçim yarışına girecek parti ve adayların tümü belli olurken, projelerini açıklayan ilk isim HÜDA- PAR Karlıova Belediye Başkan Adayı Yavuz Bingöl oldu.

Karlıova’nın sorunlarından haberdar olduğunu, adil, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla yönetime talip olduklarını belirten Bingöl, yönetimde adil, sosyal ve dayanışmacı, üreten, yerli esnafları koruyan, çevreci, şeffaf, israfsız, ulaşılabilir bir belediyeciliği halka sunacaklarını ifade etti.

HÜDA-PAR Karlıova Belediye Başkan adayı Yavuz Bingöl hazırladıkları porjeleri.

1 -) ADALET

Karlıova ilçesine adil ve dürüst yönetim ile yeni bir belediyecilik anlayışıyla hizmet getireceğiz. Yapılacak her çalışmada liyakatı esas ve ölçü alacağız.

2-) KARLIOVA İSTİŞARE MECLİSİ

-Sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, aile temsilcileri ve basın mensupları ile beraber ayda bir istişare toplantısı yapılacaktır.

-Tüm mahallelerimizde kurulacak olan temsilci heyetleriyle, istişare toplantıları yapılacak ve her mahallemize gerekli hizmetler sunulacaktır.

3-)İSTİHDAM

İlçemizin önemli gelir kaynağı olan hayvancılığın canlandırılması sağlanacak. Et ve süt ürünleri, tekstil ve benzeri iş alanlarıyla ilçe merkezinde gerek belediye kaynakları, gerekse Karlıova iş insanlarının desteği ile ilçemizde istihdam alanları açılacak.

4-) ŞEFFAFLIK

Belediye tarafından yapılan ihaleler hizmetler gelir gider tabloları her ay düzenli bir şekilde halkımıza ve kamuoyuna şeffaf bir şekilde yansıtılacaktır. burada ki amaç belediyemiz tarafından halka hesap verileceğini göstermektir. Toplumlarda şeffaflık adaletin ve dürüstlüğün simgesidir.

5-) DOĞALGAZ

İlçemize doğalgazı kazandırmak için yoğun çaba ve gayret içerisinde olacağız. Gerekli kurum ve kuruluşlarla sürekli iletişim halinde olacağız.

6-) PARK VE YEŞİL ALAN

Park ve yeşil alan ile ilgili çok amaçlıprojelerimizleilçe halkının rahat oturup vakit geçirebileceği sosyal yaşam alanları oluşturulacak.

7-) SOSYAL ETKİNLİKLER

  • Her yıl At yarışı festivalleri düzenlenecek.
  • Ramazan ayına özel Etkinlikler İcra Edilecek.
  • Karlıova Yıldırım Spora Maddi ve manevi her türlü gereken desteği sağlayacağız.
  • İlçe tanıtımı ile Yöresel lezzetler için belirli zamanlarda günler yapılacak

😎 KAYAK MERKEZİ

İlçemizin içerisinde bulunduğu ağır kış şartlarını fırsata çevirmek, sosyal aktiviteleri çoğaltmak ve ilçemizin gelir düzeyini arttırmak amacıyla Karlıova’mızı hak ettiği Kayak Merkezine kavuşturacağız.

9-) ÇEYİZ YARDIMI

Evlenmek isteyen ihtiyaç sahibi gençler için evlilik yardımı genç kızlar için çeyiz yardımı öğrenciler için eğitim ve öğretim yardımı yapılacak

10-) GENÇLİK MERKEZİ

Gençlerin kültür sanat ve sportif aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri uygun gençlik merkezleri yapılacak. Gençlerimizle düzenli toplantılar gerçekleştirerek ortak bir payda da çalışacağız.

11-) BETON SANTRALİ

Belediyemiz bünyesinde yapılacak hizmetlerde ve halka ucuz maliyetle hizmet sağlamak amacıyla beton santrali kurulacak.

12-) SOKAK HAYVANLARI SORUNUNA ÇÖZÜM

Başıboş sokak hayvanları ( köpek vb. )için barınak yapılacak.

13-) İSTİKRAR

 Yukarıda belirttiğimiz tüm projelerimizi gerçekleştirmek için özverili ve samimi çalışmalarımızı büyük bir gayret ve heyecanla sürdürüp, Karlıova Sevdalısı kardeşiniz olarak istikrarlı ve kararlı bir duruşla bu projelerimizi ilçemize kazandıracağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.