Bingöl Üniversitesi, 126 Üniversite arasında 106. Sırada Yer Aldı

Bingöl Üniversitesi, “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması” sonuçlarına göre, 126 devlet üniversitesi arasında 106. sırada yer aldı.

Bingöl Üniversitesi, 126 Üniversite arasında 106. Sırada Yer Aldı
Yayınlama: 22.09.2023
23
A+
A-

Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından gerçekleştirilen “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması-2023” sonuçları açıklandı. Bu araştırmada, 81 ilde bulunan 126 devlet ve 74 vakıf üniversitesinde eğitim gören 47,761 öğrenciden elde edilen verilere dayanarak öğrenci memnuniyeti değerlendirildi. Araştırma, öğrencilerin “Öğrenim Deneyiminin Tatminkârlığı”, “Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu”, “Akademik Destek ve İlgi”, “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet”, “Öğrenme İmkân ve Kaynaklarının Zenginliği” ve “Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği” alanlarında memnuniyetini ölçtü.

Araştırma sonuçlarına göre, öğrenci memnuniyeti en yüksek olan ilk 10 üniversite şunlardı: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Yıldız Teknik Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ordu Üniversitesi.

Öte yandan, memnuniyetin en düşük olduğu ilk 10 üniversite şunlardı: Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Hakkâri Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi ve Munzur Üniversitesi.

Bingöl Üniversitesi ise, 126 devlet üniversitesi arasında 106. sırada yer aldı.

Kaynak: KARLIOVA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.