Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan “guldar domatesi” paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan Anadolu Ajansı (AA) Bingöl muhabiri Rıdvan Korkulutaş’ın Bingöl’ün coğrafi işaretli guldar domatesi ile ilgili yaptığı haberi sosyal medya hesabından paylaşarak değerlendirmede bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan “guldar domatesi” paylaşımı
Yayınlama: 09.10.2023
16

Ata tohumunun yaygınlaşması için çeşitli çalışmalar yürüten Emine Erdoğan, Bingöl’ün guldar domatesinin bu anlamda önemli olduğuna işaret etti.

AA muhabiri Rıdvan Korkulutaş’ın gündeme getirdiği özel haberi alıntılayan Emine Erdoğan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Ata tohumu, bir tohumdan daha fazlası, Anadolu’nun kendisidir. Bereketli toprakların, binlerce yıllık tarım birikiminin ve zengin biyoçeşitliliğimizin bir simgesidir. Devletimizin desteği, çiftçilerimizin gayreti ile ata tohumun yaygınlaşacağına, sürdürebilirliğin teminatı olan yerel türlerimizi hep birlikte koruyacağımıza inancım tam. Bingöl’de olduğu gibi tüm illerimizde yerel tohumlarımızın toprakla buluştuğuna şahitlik etmeyi gönülden diliyorum. Ata yadigârı mirasımıza sahip çıkan Bingöllü üreticilerimizi ve destek veren herkesi tebrik ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.