Karlıova’da Filistin’e destek çağrısı

Karlıova ilçesinde Hür Dava Partisi  tarafından düzenlenen basın açıklamasında, Filistin’e destek çağrısı yapıldı.

Karlıova’da Filistin’e destek çağrısı
Yayınlama: 09.10.2023
345

Karlıova ilçesinde Hür Dava Partisi  tarafından düzenlenen basın açıklamasında, Filistin’e destek çağrısı yapıldı.

Karlıova Dörtyol mevkiinde yapılan açıklamaya Hüda Par ilçe Başkanı Yavuz Bingöl, Saadet Partisi Bingöl İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, Milliyetçi Hareket Partisi Karlıova ilçe Başkanı Fikri Alan, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapılan açıklamada, “Bir asırdan uzun süredir siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliam devam etmektedir. Topyekün bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler, her geçen gün işgali genişletmekte, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı necis postallarıyla kirletmekte, bu kutsal beldenin kutsiyetini hiçe saymakta ve adeta bütün bir İslam alemine meydan okumaktadır.

Filistin halkı, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanarak kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini ve şerefini korumaktadır. Her gün şehit vermesine rağmen direnişi cephe cephe büyüten Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki mazlumiyet değil,direniş erdemdir. Erdemli Filistin halkının haklı mücadelesinde muvaffak olması için dualarımızı gönderiyoruz. Yüce Allah yardımcıları olsun onları muzaffer kılsın.

Filistin halkı yalnızca kendi topraklarını savunmamaktadır. İslam ülkelerinin izzettini ve şerefini de savunmaktadır. Hal böyleyken Müslümanların resmi sivil tüm unsurları ekonomik askeri ve manevi olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. Filistinli Müslümanlar işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır.

Siyonist çete, işgal ettiği Filistin topraklarından defolmalıdır. İşgalci çeteyi, gelinen aşamada katliamcı ve işgalci uygulama ve politikalarından vazgeçmesi, Gazze’ye uyguladığı ambargoyu kaldırması ve yeni bir katliama girişmemesi konusunda uyarıyoruz.

Hüda par olarak, Filistin’in başkenti Kudüs olan doğusu ve batısıyla bölünmez bir bütün ve İslam’ın Mukaddes toprakları olarak görüyoruz. İslam dünyasını işgal altında olan ilk kıblesi için bütün ayrılıklarını bir kenara bırakmaya, Filistin’e sahip çıkmaya ve kardeşlerinin yanında durmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki Siyonizm İslam dünyasının bağrına saplanmış zehirli bir hançerdir.

Hüda par olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki, canımızla, kanımızla, malınızla ve evladu iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.