Hamburg’da hemşehrilerimizin tiyatro gösterimine yoğun ilgi

Hamburg’da devam eden 7. Tiyatro Köprüsü Festivali’nde sahnelenen Tiyatro Anatolia’nın komedisi “Has Bonkör”oyununun, hemşehrimiz Ahmet Çavunmirza tarafından yönetmenliğinin yapıldığı ve yine hemşehrimiz olan Rojbiya Karasu ve Cahit Balat ın oynadığı komedi oyunu Hamburg’ta ses getirdi.

Hamburg’da hemşehrilerimizin tiyatro gösterimine yoğun ilgi
Yayınlama: 23.05.2024
129


Bingöllü tiyatro sanatçıları Almanya’da kurdukları “Tiyatro Anatolia” ile tiyatro kültürünü Avrupa’ya tanıtıyor. Hamburg’daki Mut Tiyatrosu tarafından düzenlenen 7. Tiyatro Köprüsü Festivali’nde Tiyatro Anatolia Hamburg’un “Has Bonkör” oyunu gösterildi. Bu yıl 10. kuruluş yıldönümünü kutlayan tiyatro grubu, Ali İlhansayın’ın yazdığı ve komedi oyunlarının usta yönetmeni Ahmet Çavunmirza’nın yönettiği komediyi Altonaer Strasse Okulu salonunda oynadı. Yönetmen Ahmet Çavunmirza’nın da rol aldığı oyunda ayrıca Hüsniye Karkın, Cansu İpek, Rojbiya Karasu, Aylin Kılıçlı, Cahit Balat, Hakan Gök, Erkan Acer ve Ender Döndü oynadılar.
Başarılı oyuncuların kültürümüzü yansıtan ve Türkiye’den izler taşıyan komedi oyunu kitleler tarafından yoğun ilgi gördü. 3 gün arka arkaya sergilenen oyunda kitlelerin salonları doldurması dikkatleri çekti.
İzleyiciler arasındaki Alman siyasetçiler, Alman iş adamları ve Basın ekibi de oyuna yoğun ilgi gösterdi.

Şimdiye kadar yönettiği çok sayıda komedide yaratıcılığı ve gündemin nabzını yakalamasıyla tiyatro severler tarafından tanınan Ahmet Çavunmirza, oyuna Kanal D’nin sevilen dizisi “İnci Taneleri”ndeki “Dilber” karakterinin dansını işleyerek, Türkiye’de gündemden düşmeyen dizinin unsurunu tiyatroya taşımış oldu. Zengin bir adamın görünürde aşırı cimriliği fonunda, para-insan ilişkisini konu eden iki perdelik güldürü, kurduğu güncel bağlantılarla izleyicileri kahkahalara boğdu. Tiyatro Köprüsü Festivali 14 Haziran’a kadar farklı oyunlarla devam edecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.