Minik Çocuklar Ekibi köy çocuklarının yüzünü güldürüyor

Sosyal medyada kurulan “Minik çocuklar ekibi” kendi imkanlarıyla başlattıkları proje kapsamında kırsal köylerde bulunan çocukların yüzlerini güldürüyor.

Minik Çocuklar Ekibi köy çocuklarının yüzünü güldürüyor
Yayınlama: 26.05.2024
156

Ülke genelinde bir çok köy ve okullarda yardım faaliyeti gösteren ekip, ihtiyaçların giderilmesi için büyük bir çapa gösteriyor. Maddi durumu iyi olmayan çocuklara mont, bot, kışlık ihtiyaç,oyuncak ve çocuklar için oyun gösterimleri ile çocukların yüzlerini güldürüyorlar.

Son olarak gazetemizin paylaştığı papuçunu diken küçük Yusaf’a ulaşan ekip,Karlıova Kilisek köyüne giderek, Yusuf ve köydeki diğer çocuklarla bir araya gelerek köy çocuklarını hediyelerle sevindirdi.

Minik Çocuklar ekibine teşekkür eden köy sakinleri, “Geçtiğimiz günlerde köyümüzün çocuklarından olan Yusuf, yeni aldığı ayakkabısı yıpranmasın diye eski kullandığı papucunu dikti. Bu sırada başka bir haber için köye gelen bir gazeteci bu anı fotoğraflayıp paylaşmış. Doğrusu böyle bir karşılık beklemiyorduk. Daha sonra ne olduysa bu fotoğrafa duyarsız kalmayan Minik Çocuklar ekibi, yaptıkları detaylı araştırma sonrası köyümüze ve köydeki çocuklara ulaşarak onlara hediyeler aldılar, bu dağın başında çocukların unutamayacağı bir gün yaşattılar. Bir çocuğun gülüşü dünyaya bedel sözünü bugün çok iyi anladık. Çocuğun fakiri zengini olmaz,bu duyarlı arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Allah sayılarını arttırsın” dediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.